Eypio & Burak King – Günah Benim Beat

gunahbenim

Eypio & Burak King – Günah Benim isimli parçanın beat’ini arayan, soran arkadaşlara öncelikle teşekkür ederek konuyla ilgili bilgi vermek isterim.

Parça bildiğiniz üzere 3 Adım müzik etiketiyle lisanslı olarak yayınlanmıştır. Ayrıca bir albüm süreci de mevcuttur. Bu sebeple parçanın direkt olarak enstrümantal halini şu aşamada paylaşamıyoruz.

Sadece bu parçayla ilgili olmamakla birlikte, Türkiye’deki müzik piyasasının koşulları ve “taklit” endişesi nedeniyle bu tarz yayınlanmış parçaların müzikleri paylaşılamıyor. İşin içine emek veren kişilerin farklı endişeleri de girince iyice çıkmaza sürüklenmiş durumdadır.

Bu alanda benim yapabileceğim şey ilerleyen zamanlarda “şimdilik” underground(lisanssız/serbest) olarak yayınlanmış parçaların enstrümentallerini paylaşmak olabilir. Fakat bu konuda da takdir edersiniz ki bir parça yapıldığı zaman müziği yapan ve sözü yazan kişinin(beatmaker & mc) ortak bir ürünü oluşmuş oluyor. Bu nedenle de böyle paylaşımların yapılabilmesi, parçanın ortak sahiplerinin ortak kararına bağlıdır. Yine bu alanda da çok sorun olacağını sanmıyorum.  Duruma göre gidişat şekillenecektir.

 

Ritimlerde buluşmak üzere…